درود ، به سایت گروه صنعتی ساختمانی گارنت خوش آمدید.

توری پنجره دوجداره چیست و انواع مختلف آن

توری پنجره دوجداره چیست و انواع مختلف آن

توری پنجره دوجداره چیست؟

توری‌های UPVC نوعی از توری است، که با الیاف فایبرگلاس تولید شده است. برای تولید توری UPVC، از فناوری‌های جدیدی و پیشرفته برای قرار دادن الیاف فایبرگلاس در کنار هم استفاده می‌شود. این توری‌ها معمولا برای نصب روی پنجره‌های دوجداره UPVC استفاده می‌شوند، ضد گرد و غبار هستند و مانع تابش نور، عبور مرور هوا و دید منظره‌ای نمی‌شوند. توری‌های یو پی وی سی در قاب‌های ساخته شده از پروفیل‌های UPVC یا قاب‌های آلومینیومی قرار می‌گیرند و روی درب و پنجره‌ها نصب می‌شوند. این توری‌ها در مقابل نور مستقیم خورشید مقاوم هستند و معمولا به دلیل تابش نور خورشید دچار آسیب یا پوسیدگی نمی‌شوند. توری‌های یو پی وی سی مدل‌های مختلفی دارند که در ادامه با انواع آن‌ها آشنا می‌شوید:

توری پلیسه ای

توری آکاردئونی نیز معروف است. از نظر عمومی، این توری بهترین مدل برای همه انواع پنجره‌ها به حساب می‌آید. برای جمع شدن توری پلیسه‌ای از فنر یا لولا استفاده نمی‌شود و این توری به صورت کرکره‌ای باز و جمع می‌شود. البته قاب این مدل از توری‌ها ثابت است. توری یو پی وی سی پلیسه‌ای به دلیل سبک طراحی‌اش دارای مقاومت بالایی است. این نوع توری به راحتی پاره و خراب نمی‌شود و از هر دو جهت چپ به راست یا راست به چپ قابل نصب است. ظاهر این توری مانند دامن‌های پلیسه‌ای زنانه است و باز شدن آن مانند باز شدن یک پنجره معمولی است.

توری مگنتیک

درست مانند توری پلیسه‌ای است، با این تفاوت که توری پلیسه‌ای قابل جدا شدن نیست، اما توری مگنتیک به راحتی به صورت جمع شده از قاب پنجره جدا می‌شود. توری مگنتیک در ابعاد و اندازه‌های مختلف وجود دارد و نصب آن بسیار آسان است. این توری‌ها به دلیل داشتن قفل مگنتی به طور خودکار بسته می‌شوند و به دلیل داشتن استحکام زیاد، پاره و خراب نمی‌شوند.

توری رولینگ

یک توری متحرک با قاب ثابت است. باز و بسته شدن این مدل از توری پنجره UPVC به صورت کرکره‌ای امکان‌پذیر است. توری‌های رولینگ هم به صورت یک جهته و افقی برای پنجره‌هایی که از یک طرف باز می‌شوند، هم به صورت عمودی از بالا به پایین برای پنجره‌هایی کوچک و با ارتفاع کم و هم به صورت دوطرفه افقی برای پنجره‌هایی که عرض زیادی دارند و از طرفین باز می‌شوند در بازار موجود است.

توری ریلی

برای درب و پنجره‌های ریلی قابل استفاده است. قاب توری ریلی روی ریل پنجره نصب می‌شود و حرکت می‌کند. توری ریلی نیاز به فضایی از پیش تعیین شده روی قاب پنجره دارد. این نوع توری را می‌توان از هر دو طرف پنجره به طرف سمت چپ یا راست باز و بسته کرد.

توری لولایی

نوعی توری است که با استفاده از لولا باز و بسته می‌شود. این نوع توری مانند پنجره‌های معمولی باز و بسته می‌شود و به فضای زیادی برای باز و بسته شدن نیاز دارد. این نوع توری معمولا عمر طولانی ندارد و خیلی زود لولاهای آن نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند. توری‌های لولایی اغلب برای درب‌های ورودی به کار می‌روند.

توری ثابت

بر روی یک قاب ثابت نصب می‌شود و قابل باز و بسته شدن نیست. این توری تنها برای تعمیر یا تعویض قابل باز شدن است و این کار باید توسط متخصص یا نصاب توری انجام شود. باز و بسته شدن توری ثابت UPVC در خانه و توسط افراد غیرمتخصص، ممکن است باعث به هم خوردن تنظیم و عدم جایگیری صحیح آن شود. این نوع توری‌ها بیش‌تر روی پنجره‌هایی نصب می‌شوند که جایی برای حرکت توری ندارند و نمی‌توان توری را در جهت‌های مختلف باز یا بسته کرد.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.